Salcë lakre

Perime, Salce, Te shpejta

Përbërësit
10 ml vaj
100 gr lakër e kuqe
rigon
pluhur kerri
piper
kripë
20 ml pana

Përgatitja
1
Në flakë vëmë një tigan ku shtojmë vajin dhe më pas dhe lakrën e kuqe e prerë në fije.
2
E kavërdisim për disa minuta dhe shtojmë rigon, pluhur kerri, piper.
3
Vijojmë me kavërdisjen. Shtojmë 20 ml pana dhe e lëmë sa të shterrojë pak.
4
E heqim nga zjarri dhe e lëmë të ftohet.
5
Hidheni në një mikser dhe frulojeni derisa të merrni një salcë të zakonshme. Mund ta përdorni si shoqëruese për shumë pjata të shijshme.

Articles You May Like

Bukë me vezë
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Tavë me bamje
Zupë me kos dhe biskota
Petulla të mbushura me djathë të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *