Rizoto Integral me Karkalec dhe Kungull

Kalorike, Pasta dhe rizoto

Përbërësit
120 gr oriz i zi (integral)
60 gr kungull
100 gr karkaleca
30 ml vaj ulliri
30 ml konjak
5 gr kripë
1 gr piper

Përgatitja
1
Ndryshe nga llojet e tjera të orizit, ky lloj zihet vetëm me pak kripë. Zierja mund të zgjasë deri në 1 orë duke qenë se kokrra e tij është shumë e fortë. Në momentin që orizi është gati, ajo lëshon një lëng të trashë, të ngjitshëm.
2
Në një tigan me pak vaj ulliri dhe hudhër, hidhni fillimisht karkalecat e qëruar, pastaj kungullin e zierë në copa të vogla, kripë dhe piper.
3
Shuajeni me konjak dhe shtoni orizin e përgatitur më përpara.

Articles You May Like

Supë me lëng mishi
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Oriz me midhje dhe perime
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Akullore me kakao

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *