Qofte me Kunguj

Perime, Vegjetariane

 

Përbërësit
  • 500 gr kungull
  • 1 kokërr qepë
  • 3 deri në 4 thelpinj hudhër
  • 2 copa djathë i bardhë
  • 1 kokërr vezë
  • 1 kokërr domate
  • pak miell
Përgatitja
1
I lajmë dhe i pastrojmë kungujt dhe i grijmë.
2
I hedhim kripë dhe i lëmë të marinohen për 15 minuta.
3
Grijmë imët qepën, hudhrat, domaten. Shkërmoqim djathin dhe në fund shtojmë kungujt, të cilëve ua shtrydhim ujin e tepërt. I përziejmë të gjithë bashkë dhe më pas shtojmë miellin në mënyrë që të lidhen.
4
I skuqim në vaj të nxehtë duke i hedhur me një lugë. Kini parasysh: brumi nuk duhet i ngurtë, por i butë si brumë petullash.
5
Marrim pjatën, i vendosim sipër tyre sallatën me një formë çeliku, si ato që përdoren në kuzhinë që t’i japim një formë elegante. Nxjerrim peshkun nga furra dhe e vendosim sipër sallatës së kuinoas. Në fund fare hedhim salcën e xhenxhefilit që përgatitëm më parë. E dekorojmë sipas dëshirës

Products You May Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *