Pulë pikante me Xhenxhefil

Pikante, Pjata kryesore

Përbërësit
1 pulë (e plotë, e prerë në 8 copa)
1/2 filxhan salcë soje
3/4 filxhan uthull e bardhë (e distiluar)
1 kokërr hudhër (e qëruar dhe e grimcuar)
2 lugë gjelle xhenxhefil (rrënjë të freskëta, të prera hollë në feta)
2 gjethe dafine
1/2 lugë gjelle piper i zi (kokërr)

Përgatitja
1
Përziejmë pulën, salcën e sojës, uthullën, hudhrën, xhenxhefilin, gjethet e dafinës dhe piperin kokërr në një furrë holandeze. I lemë të vlojnë në temperaturë mbi mesataren.
2
Pasi vlojnë, reduktojmë temperaturën e zierjes. Mbulojmë tenxheren dhe i ziejmë për 30 minuta, duke i hedhur yndyrë pulës herë pas here.
3
Pas 30 minutash, heqim kapakun dhe i gatuajmë derisa lëngu të ulet në gjysmë.
4
Heqim pulën nga tenxherja në pjatën ku do ta shërbejmë. Largojmë lëngun nga tenxherja dhe e lemë mënjanë. Shërbejmë pulën e nxehtë mbi orizin e zier dhe e spërkasim me salcë.

Articles You May Like

Tavë me domate dhe kunguj
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Tavë me mashurka
Pastiço me kos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *