Pite të mbushura me Proshutë pule dhe Djathë

Brumera, Te shpejta

Përbërësit
1 pite (integrale)
2 lugë gjelle krem djathi
3 domate qershi
djathë emmental (i grirë)
proshutë (pule)
3 gjethe sallatë jeshile (të vogla)
piper i kuq

Përgatitja
1
Në fillim merrni piten integrale dhe e lyeni të gjithën me krem djathi . Vendosni domatet qershi të ndara përgjysmë, piperin vegeta, djathin e grirë, proshutën e pulës, fletat e sallatës të lara mirë dhe rrotullojeni piten me kujdes.
2
Tani e ndani përgjysmë dhe e vendosni në një tavë. Futeni në furrë për 10 minuta në temperaturë 180 gradë.
3
Merrni një pjatë dhe vendosni pak sallatë të prerë imët, 2 domate qershi prerë përgjysmë dhe pak piper të kuq .

4
I vendosni sipër piten e ndarë në disa pjesë të vogla. Grini sipër djath Emmental Bayerntaler. Koha për ti shijuar!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *