Patëllxhanë të mbushur me Mozzarella dhe Pomodorini

Perime, Pjata kryesore

Përbërësit
600 gr patëllxhan (mesatarë, të gjerë)
300 gr djathë Mocarela
200 gr domate qershi
80 gr djathë parmixhano (i grirë)
borzilok
vaj ulliri
kripë
piper

Përgatitja
1
Pastroni patëllxhanët dhe prejeni lëkurën pjesërisht në formë shiritash. Prejini në rrathë 4 cm dhe hiqni pjesën e brendshme duke formuar një gropë të vogël.
2
Hidheni në një tigan tulin e patëllxhanëve, duke e skuqur për 3 minuta me pak vaj ulliri.
3
Vendosni rrathët e patëllxhanëve në një tepsi të sheshtë të mbuluar me letër pjekjeje, hidhuni kripë, pak vaj ulliri dhe piqini në furrë në 200 °C për 10 minuta.
4
Prejeni mozzarellën në pjesë të vogla dhe trazojeni me parmixhiano, tulin e patëllxhanëve dhe pomodorini, të qëruar dhe të prerë në copëza. Hidhuni pak kripë, piper dhe ca fletë borzilok.
5
Hiqni patëllxhanët nga furra, hidhni këtë përzierje dhe futeni prapë në furrë në 200 °C, për 10 minuta të tjera. Shërbejeni menjëherë.

Articles You May Like

LEVREK I PJEKUR ME PATATE
Vongole me verë të bardhë
Paella Spanjolle me fruta deti
Sallate me oktapod
MERLUC ME SALCË DOMATE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *