Patate e mbushur

Perime, Te shpejta

Përbërësit
  • 4 kokrra patate (të mëdha)
  • djathë i bardhë (ose gjizë)
  • vezë
  • majdanoz
  • piper
  • arrëmyshk
Përgatitja
1
I ndajmë patatet përgjysmë, pa i qëruar.
2
Me ndihmën e një luge të vogël i heqim tulin duke krijuar gropa të vogla, të cilat më pas do t’i mbushim.
3
Në një tas përziejmë djathin ose gjizën me vezë, majdanozin, piperin dhe arrën moskat.
4
Me këtë përbërje mbushim gjysmat e patateve dhe i mbështjellim me letër alumini.
5
I vëmë në furrë dhe i pjekim.

Articles You May Like

Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Tavë me domate dhe kunguj
Petanik me pulë
Tavë me mashurka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *