Panna Cota me luleshtrydhe

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit
1 litër qumësht
100 gr sheqer
100 gr xhelatinë
gjalpë
1/2 karotë (e grirë imët)
50 gr xhinxher (të grirë imët)
1/2 gotë verë e kuqe
1 luleshtrydhe (e ndarë në 4 pjesë)

Përgatitja
1
Në një tenxhere vendosni për të zierë dy gota qumësht. Shtoni sheqerin dhe teksa i trazoni shtoni xhelantinën.
2
I përzieni mirë dhe kaloni tri lugë nga masa që sapo përgatitët në një gotë.
3
Ndërkohë në një tigan tjetër skuqni pakon e gjalpit nga . Shtoni karotat, xhinxherin dhe sheqerin. Trazojini mirë dhe shtoni verën.
4
Tani kaloni pak nga masa që përgatitët tek gota prej qelqi. E fusni në frigorifer dhe e lini për 15-20 minuta. Sipër i vendosni luleshtrydhen. Shijojeni!

Articles You May Like

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Pastiço me kos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *