Omëletë me Djathë

Pjata kryesore, Receta per femije

Përbërësit
2 vezë
10 gr spec i kuq (i grirë)
10 gr spec jeshil (i grirë)
5 gr karotë (i grirë)
5 gr qepë (e grirë)
10 gr kungull (i njomë)
kripë
piper
10 gr djathë (Diamond, me tartuf)
10 gr djathë (Diamond, “Caprino”)
10 ml vaj ulliri

Përgatitja
1
Në një tas shtoni vezët, specin e kuq, specin jeshil, karotën, qepën dhe kungullin e grirë. Përzieni së bashku dhe shtoni sipër tyre kripë, piper, djathin me tartufë dhe djathin Caprino.
2
Përzieni të gjithë përbërësit së bashku.
3
Në një tigan shtoni vajin e ullirit. Hidhni me ngadalë përzierjen.
4
Kthejeni omëletën nga të dyja anët. Shërbehet e ngrohtë Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *