Margarita e rafinuar

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
1 filxhan lëng lime
2 zarfa xhelatinë Knox
3/4 filxhan tekila Reposado
gjysmë filxhani shurup xhenxhefili

Përgatitja
1
Hidhni lëngun e limës në një tigan spërkateni me xhelatinë, lëreni të shkrijë në temperaturë të ulët për3 -5 min.
2
Hiqeni nga zjarri, shtoni tekilën dhe shurupin e thjeshtë.
3
Hidheni koktejin që përgatitët në forma për ngrirje dhee futeni në frigorifer, derisa e gjitha të kthehetnë kuba akulli.
4
Për ta shërbyer hidhni në gotë kubat që keni lënë në ngrirje dhe dekoroni gotën me gjethe menteje.

Products You May Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *