Makarona me salcë brokoli

Brumera, Pasta dhe rizoto, Salce, Te shpejta

Përbërësit
1 pako makarona
200 gr brokoli
150 gr djathë parmixhano (të grirë)
kripë
piper
majdanoz
50 ml vaj ulliri

Përgatitja
1
Në një tenxhere me ujë të valuar vendosni brokolin për të zierë. Më pas i kaloni në një blender dhe i shtoni djathin parmixhano.
2
Shtoni kripën, piperin, majdanozin dhe vajin e ullirit. I trazoni mirë dhe kështu sapo përgatitët një salcë.
3
E vendosni salcën në një enë të thellë. Sipër i shtoni makaronat e ziera më parë, .
4
Shërbejini në një pjatë dhe sipër i shtoni pak djathë të grirë parmixhano. Ju bëftë mirë!

Articles You May Like

Penne me ton dhe ullinj
Kokteil Mai Tai
Hallvasia e shtëpisë
Patate të ëmbla me mish të grirë
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *