Makarona me Proshutë dhe Brokoli të pjekur

Pasta dhe rizoto, Pjata kryesore

 

Përbërësit
  • 400 gr makarona (rotini, në formë helike me miell gruri të plotë)
  • 280 gr brokoli (i ngrirë)
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 2 filxhanë proshutë (derri të prerë në formë kubike, e gatuar plotësisht)
  • 425 gr salcë
  • piper i zi (për shije)
  • 1 filxhan djathë Monterey Jack (i copëtuar)
  • 1/2 filxhan qumësht (me 2% yndyrë)
Përgatitja
1
Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. Lyejmë me yndyrë një pjatë pjekjeje.
2
Lemë të vlojë një tenxhere të madhe me ujë të kripur lehtë. Gatuajmë makaronat në ujë të vluar, duke i trazuar herë pas here, derisa të zbuten por jo shumë, rreth 10 minuta. I kullojmë.
3
Shkrijmë brokolin në një furrë me mikrovalë derisa të mundemi ta ndajmë atë në copa të vogla.
4
Nxehim vajin e ullirit në një tigan të madh në temperaturë mbi mesataren. Në vaj të nxehtë gatuajmë dhe trazojmë proshutën e prerë në formë kubike derisa fundet dhe anët e proshutës të fillojnë të marrin ngjyrë kafe, për rreth 10 minuta.
5
E përziejmë në brokoli dhe i gatuajmë, duke i përzier derisa të largohet uji i tepërt që mund të kenë dhe, edhe proshuta, edhe brokoli të jenë të nxehtë.
6
Hedhim salcën Alfredo dhe qumështin dhe i trazojmë për t’i përzier, duke i spërkatur me piper dhe shtojmë makaronat e gatuara. Trazojmë çdo gjë së bashku për të mbuluar makaronat me salcë dhe i lemë të ziejnë.
7
Përhapim përzierjen e makaronave që lëshon flluska në pjatën e përgatitur për pjekje, duke i hedhur sipër djathë Colby-Monterey të copëtuar dhe i pjekim në furrën e nxehur që më parë derisa tava të jetë e nxehtë dhe djathi të jetë shkrirë dhe të ketë filluar të marrë ngjyrë kafe, për rreth 30 minuta.

Articles You May Like

Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Oriz me midhje dhe perime
Supë me lëng mishi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *