Makarona Kremoze me Djathë

Kalorike, Pasta dhe rizoto

Përbërësit
  • 1 pako makarona (të çfarëdo forme)
  • 1 e gjysmë kupa qumësht(me yndyrë 2 %)
  • 2 lugë miell
  • 3 kupa djathë (i thërrmuar)
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1/4 lugë çaji pluhur mustarde
Përgatitja
1
Zieni makaronat në një nxehtësi të lartë me një lugë kripë. Gatuajini deri sa pasta të jetë bërë al dente, përreth 8 minuta. Kullojini dhe lërini mënjanë.
2
Ngrohni qumështin: Kur pasta të jetë zierë, përgatisni salcën e djathit. Filloni të ngrohni një kupë qumësht në tigan në flakë mesatare.
3
Rrihni së bashku gjysmën e mbetur të qumështit me miellin, derisa të mos ketë kokrriza.
4
Kur të vëreni bulëzime në qumështin në tigan përziejini masën me masën tjetër të qumështit me miell dhe përziejini derisa masa të jetë mjaftueshëm kremoze, për pothuaj 3-4 minuta.
5
Bëni salcën e djathit: uleni flakën e sobës dhe përziejeni djathin me qumështin. Hidhni në të dhe kripën së bashku me mustardën. Vazhdoni përzierjen derisa masa të jetë bërë kremoze dhe djathi të ketë shkrirë.
6
Hiqeni salcën nga zjarri. Përzieni pastën me salcën: Në një tas të madh përzieni pastën me gjysmën e sasisë së salcës deri sa të jetë bërë masë homogjene.
7
Më pas shtoni dhe gjysmën tjetër të salcës dhe shërbejeni të ngrohtë!

Articles You May Like

Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Bukë me vezë
Supë me lëng mishi
Zupë me kos dhe biskota
Petulla të mbushura me djathë të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *