Lakër Brukseli me djathë Parmixhan

Antipasta, Perime, Te shpejta

Përbërësit
3 lugë gjelle gjalpë
2 thelpinj hudhër (të copëtuar)
6 lakra (Brukseli, të pastruara dhe të përgjysmuara)
2 lugë gjelle djathë parmixhano
kripë
piper i zi

Përgatitja
1
Nxehim një tigan për skuqje në temperaturë të lartë për 3 minuta. Shkrijmë 1 lugë gjelle gjalpë. E gatuajmë dhe e përziejmë me hudhrën për 30 sekonda.
2
Shtojmë 1 lugë gjelle gjalpë dhe lakër Brukseli. E mbulojmë dhe e gatuajmë derisa të marrë ngjyrë kafe të artë, për 4 deri në 6 minuta.
3
Hedhim lakrën. I shtojmë 1 lugë gjelle gjalpë. E mbulojmë dhe e gatuajmë derisa të marrë ngjyrë kafe ana tjetër, për rreth 3 minuta më tepër.
4
E vendosim në një pjatë, ku do ta shërbejnë. E spërkasim me djathë Parmixhan, kripë dhe piper të zi.

Articles You May Like

Zupë me kos dhe biskota
Tavë me bamje
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Supë me lëng mishi
Oriz me midhje dhe perime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *