Krap ne tave

Pjata kryesore

Përbërësit
  • 300 gr krap
  • 200 gr qepë
  • 50 gr vaj
  • pak salcë domatesh (të trashë)
  • piper i zi
  • kripë
  • pak spec djegës
  • 1 lugë kafe miell
  • pistil kumbulle
  • gjethe dafine
Përgatitja
1
Priteni qepën dhe hidheni në një tenxhere ku shtuar dhe vajin.
2
Kavërdisini në zjarr të ngadaltë derisa të shkrihet qepa.
3
Shtoni kripën, specin djegës dhe vazhdoni kavërdisjen.
4
Kur qepa të jetë shkrirë, hidhni salcën e domatestë holluar me pak ujë, miellin dhe shtoni një gjethe dafine.
5
Kavërdiseni derisa të shihni që salca është gati.
6
Në një tavë për pjekje hidhni shtresën e parë të salcës dhe vini peshkun sipër, pastaj prapë salcë derisa të mbuloni peshkun. Futeni në furrë në 300 gradë celcius përreth 25 minuta, duke i ndryshuar pozicionin vazhdimisht që të piqet mirë.

Articles You May Like

Supë me lëng mishi
Zupë me kos dhe biskota
Bukë me vezë
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *