Komposto Qershie ose Kumbulle

Komposto, Pije dhe Kokteil

Përbërësit
100 lt ujë
400-500 gr sheqer
1 kg qershi (të freskëta)

Përgatitja
1
Ziejmë ujin me sheqerin derisa ai të shkrijë plotësisht e të bëhet një shurup normal.
2
E lëmë të ftohet plotësisht shurupin.
3
Marrim një vazo që i reziston temperaturës së lartë, të cilën e kemi sterilizuar më parë.
4
Hedhim frutat e lara dhe të pastruara brenda në vazo.
5
Mund t’i ndani ose jo, kjo sipas dëshirës tuaj.
6
U shtojmë shurupin.
7
E mbyllim vazon me fruta dhe e vlojmë në një tenxhere të madhe.
8
Kontrollojmë herë pas here temperaturën, pasi nuk duhet t’i kalojë gradët e momentit që uji fillon e vlon.
9
Nëse është shumë e nxehtë stabilizojmë temperaturën.
10
E shohim me sy nëse kanë zier. Nëse po, i heqim nga zjarri. I lemë të ftohen dhe e mbyllim hermetikisht vazon.

Articles You May Like

Oriz me midhje dhe perime
Zupë me kos dhe biskota
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Supë me lëng mishi
Bukë me vezë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *