Kokteil Tom Collins

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
  • 50 ml xhin
  • 20 ml lëng limoni
  • 1 lugë sheqer kane
  • limon
  • portokall
  • kuba akulli
  • soda water
Përgatitja
1
Hidhni disa kube akulli në një gotë. Shtoni 50 ml Gin, 20 ml lëng limoni dhe 1 lugë çaji sheqer kane. Tundini me një shaker.
2
Hidheni përzierjen në një gotë me akull. Shtoni edhe pak soda. Servireni me nga një fetë limoni dhe portokalli.

Articles You May Like

Vongole me verë të bardhë
MERLUC ME SALCË DOMATE
Jambalaya – Gatime Deti
Sallate me oktapod
Paella Spanjolle me fruta deti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *