Kokteil Old Fashion

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
  • 6 lugë sheqer kane
  • lëkurë portokalli
  • 50 ml lëng lime
  • 50 ml uiski (uiski BourBon)
  • 5 sprucime Biter
  • kuba akulli
Përgatitja
1
Hidhni sheqerin e kanës në një gotë. Shtoni lëkurën e portokallit dhe përziejini mirë. Shtoni lëngun e limes, uiskin, 5 sprucime Biter dhe disa kube akulli. Tundini me një shaker.
2
Hidheni në një gotë kokteili me disa kube akulli. Shërbejeni me një fetë portokall

Articles You May Like

Supë me lëng mishi
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Oriz me midhje dhe perime
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Zupë me kos dhe biskota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *