Kërpudha të mbushura

Antipasta, Kalorike, Perime, Vegjetariane

Përbërësit
  • kërpudha
  • qepë (të vogla)
  • 1 thelpi hudhër
  • 2 lugë gjelle arra (të copëtuara)
  • 2 lugë gjelle majdanoz (i copëtuar)
  • 2 lugë gjelle thërrime buke
  • 2 lugë gjelle lëng pule
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
  • 2 lugë gjelle djathë parmixhano
  • 1 lugë gjelle gjalpë
Përgatitja
1
Fillimisht ngrohni furrën në temperaturën 190 gradë Celcius.
2
Për mbushjen: Shtoni gjalpin në një tigan dhe vëreni në zjarr në temperaturë mesatare. Shtoni në të qepët e copëtuara dhe gatuajini për rreth 5 minuta. Shtoni më pas në të hudhrën dhe arrat e copëtuara. Rregullojini me pak kripë dhe kaurdisini për rreth 2 minuta.
3
Fikeni zjarrin dhe shtoni në tigan majdanozin e copëtuar dhe thërrimet e bukës. Tranferojini në një blender dhe hidhni në të edhe lëngun e pulës që të përftoni një masë kremoze për mbushjen.
4
Mbushni kërpudhat me masën e përgatitur dhe shtoni pak vaj ulliri mbi çdo kërpudhë të mbshuur. Vendosini në një enë për pjekje dhe hidhni mbi secilën prej tyre edhe pak djathë të grirë.
5
Vendosini në furrë të pqien për rreth 5 deri në 10 minuta.

 

 

Articles You May Like

Receta e likerit me çokollatë
Qofte me patate dhe qepë të njoma
Sallatë me patate dhe proshutë të tymosur
Tavë me patëllxhan, patate dhe proshutë
Supë plot vlera me hithra, karota dhe patate

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *