Kërpudha të mbushura pikante

Antipasta, Perime, Pikante

Përbërësit
  • 300 gr krem djathi (i zbutur)
  • 1 filxhan djathë Cheddar (i copëtuar)
  • 1/4 filxhan qepë (të grira)
  • 5 feta proshutë (të gatuar, e copëtuar)
  • spec Jalapeno (të copëtuar)
  • 1 lugë çaji kumin
  • 1 lugë çaji pluhur hudhre
  • 30 kërpudha (me kërcella të hequr)
Përgatitja
1
Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. Shtrijmë një fletë pjekjeje me fletë metalike prej alumini.
2
Përziejmë kremin e djathit, djathin çedër, qepët, proshutën, specat jalapeno, qimnonin dhe pluhurin e hudhrës së bashku në një tas.
3
Vendosim me lugë përzierjen e djathit krem në çdo kërpudhë. Rregulloni kërpudhat e mbushura në fletët e përgatitura për pjekje. I pjekim në furrën e nxehur që më parë derisa kërpudhat të zbuten dhe djathi të shkrijë, 30 deri në 40 minuta.

Articles You May Like

Oriz me midhje dhe perime
Supë me lëng mishi
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Akullore me kakao
Reçel me boronica

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *