Kek i shkërmoqur me Luleshtrydhe

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit
500 gr luleshtrydhe
1 lugë çaji pluhur pjekës
50 gr sheqer
75 gr sheqer kaf
110 gr miell
1 shkop vanilje
25 gr bajame (të grira)
100 gr bajame (me feta)
75 gr gjalpë
200 ml pana (e rrahur për ta shërmbyer)

Përgatitja
1
Luleshtrydhet e lara dhe të prera I vendosni në tavën ku do piqni ëmbëlsirën.
2
I spërkasni me sheqer të bardhë me tëcilin janë bashkuar dhe farat e shkopit të vaniljes, shtoni bajamet e grira
3
Në një enë tjetër përgatisni shtresën që do vendosni sipër luleshtrydheve, duke përzier miellin me pluhurin pjekës, më pas gjalpin. Këtë masë e thërrmojeni me duar, pasi duhet e shkrifët, derisa gjalpi të këtë krijuar me miellin një masë të ngjashme me tërshërën.
4
I shtoni këtij brumi të shkrifët sheqerin kaf dhe bajamet e grira në feta, duke e përzier me dorë. Këto procedura mund ti kryeni edhe me mixer, por pa i bluar më shumë sec duhet përbërësit.
5
Gjithë masën e thërrmuar hidheni sipër luleshtrydheve, duke u munduar ti mbuloni të gjitha lulështydhet.
6
Piqeni tavën për 30 minuta në 200 grade.

Articles You May Like

Tavë me bamje
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Oriz me midhje dhe perime
Bukë me vezë
Zupë me kos dhe biskota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *