Karkaleca me Salcë Kerri

Antipasta, Fruta Deti, Pikante

Përbërësit
10 copë karkaleca
15 gr miell
5 gr kerri
4 thelpi hudhër
3 gr kripë
1 gr piper

Përgatitja
1
Merrni karkalecat, pastrojini mirë duke i lënë për bukuri kokën dhe bishtin.
2
Kalojini në miell e piqini në tigan me vaj ulliri për rreth 2-3 min.
3
Shuajini me pak verë të bardhë, lërini derisa vera të avullojë.
4
Më pas shtojini pakëz ujë, kripë, kerrin dhe hudhrën të paprerë.
5
Karkalecave u shtoni lëngun e një limoni dhe i lëni në zjarr duke i trazuar ngadalë për 2 minuta.
6
Lëngu i limonit i jep salcës një shije shumë të mirë dhe delikate.
7
Pasi gjithçka ka përfunduar shtoni pakëz piper dhe servireni të ngrohtë.

Articles You May Like

Omletë me spinaq domate dhe djathë
Gjellë me bathë
Zupë me kos dhe biskota
Tavë me bamje
Petulla të mbushura me djathë të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *