Gurabie me lajthi

Embelsira
Përbërësit
  • 150 gr miell
  • 200 gr margarinë
  • 4 lugë gjelle vaj
  • vezë
  • 1 lugë gjelle uthull
  • 1 lugë gjelle sheqer pluhur
  • 2 filxhan çaji lajthi (të grira)
  • 1 bustinë pluhur pjekës

Përgatitja
1
Në një tas përzieni të gjithë përbërësit përveç miellit dhe lajthive të grira. Përzieni të gjithë përbërësit mirë dhe shkoni me ngadalë miellin e situr.
2
Shtoni lajthitë e grira dhe përzieni sërish. Lëreni miellin të vijë për 30 minuta.
3
Lyeni një tavë me të bardhë veze dhe shtoni brumin të ndarë në copëza të vogla me ngadalë.
4
Futini në furrë të piqet për 30 minuta në 180 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *