Fërgesë vere me Speca e Domate

Perime, Pjata kryesore, Te shpejta
Përbërësit
  • 3 kokrra domate
  • spec jeshil
  • 2 thelpinj hudhër
  • 5 lugë gjelle gjizë
  • 3 kokrra vezë
  • kripë
  • piper i zi
  • piper i kuq
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
Përgatitja
1
Skuqni specat në një tigan të thellë me vajin e ullirit.
2
Pasi të jënë zbutur pak shtojini 2 thelpi hudhër dhe pak kripë
3
Më pas shtoni domatet e prera në kubikë dhe të qëruara nga lëkura, piper të zi, piper të kuq.
4
Shtoni gjizën dhe përzijeni. Më pas shtoni vezët, me ngadalë në mënyrë që të mos priten nga nxehtësia.
5
Shërbejeni të ngrohtë.

Articles You May Like

Supë kremoze me fasule të bardha
Patate të ëmbla me mish të grirë
Bonbone me kakao
Hallvasia e shtëpisë
Penne me ton dhe ullinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *