Akullore me Shalqi

Akullore

Përbërësit
2.5 kg shalqi
150 gr sheqer
80 gr niseshte
1 lugë çaji kanellë pluhur
3-4 lugë gjelle qitro (e sheqerosur në copa)
2-3 lugë gjelle çokollatë (në copa)
1 lugë gjelle ujë trëndafili (ose ujë jasemini)

Përgatitja
1
Shalqiri pastrohet nga lëkura e farat dhe kalohet në mikser për t’u bërë masë homogjene. Kjo masë kalohet në tenxhere, përzihet me sheqerin, niseshtenë dhe lëngun e aromatizuar.
2
Vendoset në zjarr dhe përzihet shpesh, pasi lëngu të fillojë të ziejë ulet temperatura duke llogaritur 4 deri 5 minuta zierje.
3
Pasi hiqet nga zjarri hidhet kanella dhe më pas shtohen frutat e sheqerosura dhe çokollata.
4
Përmbajtja hidhet në një formë për puding dhe vendoset në frigorifer për disa orë.
5
Vendoset xhelatina në një pjatë, e cila sipas dëshirës mund të zbukurohet me lule jasemini dhe më pas shërbehet.

Articles You May Like

Bukë me vezë
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Tavë me bamje
Zupë me kos dhe biskota
Oriz me midhje dhe perime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *