Akullore me banane dhe kanellë

Akullore

Përbërësit

4 banane të pjekura mesatarisht, të qëruara, të prera dhe të ngrira.
2-4 lugë gjelle qumësht sipas dëshirës
2 lugë gjelle kanellë
2 lugë gjelle eksrakt vaniljeje
Një majë luge kripë

Përgatitja:

Në një procesor ushqimi ose blender me fuqi të lartë, kombinoni bananet, 2 lugë qumësht, kanellën, vaniljen dhe kripën.
Kalojeni në blender derisa të zbutet e gjithë masa. Hidhni pak më shumë qumësht nëse është nevoja.
Shërbejeni menjëherë ose vëreni në një mbajtëse enësh dhe ngrijeni në frigorifer për t’a shërbyer më lehtë.

Articles You May Like

Pulë me ullinj dhe hudhra
Patate të ëmbla me mish të grirë
Supë kremoze me fasule të bardha
Hallvasia e shtëpisë
Kokteil Mai Tai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *