Zog me Pilaf

Kalorike, Per femije, Pjata kryesore
Përbërësit
  • 1.2 kg zog fshati
  • 500 gr oriz (për pilaf)
  • 45 ml vaj
  • 25 gr gjalpë
  • 15 gr kripë
  • 50 gr vegeta
Përgatitja
1
Zieni zogun e fshatit dhe orizin në tenxhere të veçanta, në ujë me kripë, vegetë, vaj ulliri dhe gjalpë.
2
Më pas, hidhini në tavë dhe futini në furrë për 20 minuta.

Articles You May Like

Kulaç i butë me kungull
Makarona me salcë domatesh të pjekura
Patate furre me limon dhe rozmarinë
Pulë në tavë me finok dhe limon
Tiramisu shtëpie me çokokrem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *