Vezë e pjekur në salcë domatesh

Antipasta, Per femije, Pikante, Te shpejta, Vegjetariane

Përbërësit
  • 250 gr domate (të qëruara)
  • vezë (të mëdha)
  • gjysmë qepë
  • borzilok
  • kripë
  • piper
  • vaj ulliri (ekstra i virgjër)
Përgatitja
1
Vendosni qepët e grira në një tigan të madh me dy lugë vaj. Trazojini dhe lërini të skuqen pak, shtoni domatet e grira dhe një degëz borzilok.
2
Gatuajini për 10 minuta në temperaturë të lartë në mënyrë që salca të trashet, pastaj shtoni kripë. Pasi salca të jetë gati, me ndihmën e një lugë, bëni 4 hapësira ku duhet të thyeni dhe hidhni vezët.
3
Gradualisht shtoni vezët dhe lërini të skuqen.
4
Shërbejeni me salcë domate dhe borzilok të freskët.

Articles You May Like

Tavë me mashurka
Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Pastiço me kos
Petulla të mbushura me krem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *