Tortë me Patate

Antipasta, Perime
Përbërësit
  • 5 kokrra patate (mesatare)
  • 280 gr rikota (ose gjizë pa kripë)
  • 2 kokrra vezë
  • vaj ulliri
  • 300 gr spinaq
  • kripë
  • piper
  • qepë e njomë
Përgatitja
1
Prisni patatet në kubikë dhe ziejini me pak kripë.
2
Ndërkohë skuqni qepët e njoma në vaj ulliri dhe 3 minutat e fundit shtoni spinaqin. Hidhni kripë e piper.
3
Rikotën përziejeni me 2 kokrra vezë dhe shtoni kripë.
4
Në një tepsi shtoni patatet e ziera, shtypini dhe krijoni bazën e tortës.
5
Hidhni shtresën e spinaqit të gatuar, më pas rikotën me vezët.
6
Piqeni në furrë për 15 minuta ne 200 gradë.

Articles You May Like

Ja pse duhet të hani sa më shumë hurma
Shkopinj brumi me djathë
Biskotat ideale për të shoqëruar çajin
Si të përgatisni vetë në shtëpi, pitet e sufllaqeve
Lakër me piper të kuq

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *