Torte e kripur me salçiçe

Brumera

Përbërësit:

Miell (pesë-gjashtë lugë gjelle)

Vezë (një kokërr)

Ujë të vakët (gjysëm filxhani kafeje)

Salçiçe (tre copë)

Çikore (ose lakra të egra) (250 gramë)

Hudhër e njomë (tre fije)

Spec djegës

Verë e bardhë (një filxhan kafeje)

Djath mozzarella  (150 gramë)

Djath parmigiano (50 gramë)

Vaj ulliri

Kripë

Përgatitja:

Në një enë qelqi hedhim katër lugë gjelle të mbushura ding me miell zero. Thyejmë një vezë mbi të, shtijmë vetëm një lot vaj, por vetëm një lot ama dhe e përziejmë masën me një pirun. Shtojmë ujin e vakët të ndarë në dy herë. Pasi krijohet masa nisim e punojmë me dorë dhe e spërkatim brumin me pak miell. Pasi brumi merr formë e mbulojmë me qese kuzhine enën dhe e lëmë të pushojë për gjysëm ore.

Në një tigan ngrohim vajin e ullirit. Presim hollë hudhrat dhe me copa të vogla salçiçet e freskëta. Mund t’i përdorni të mishit të derrit ose viçit, por duhet të jenë të freskëta. Mund ta bëni tortën edhe pa ato, nëse e doni vetëm me barishte.

I kavardisim në zjarr të butë, shtijmë kripën dhe specin djegës. Çikoren ose lakrat e egra i lajmë mirë, i thajmë me letër kuzhine dhe i presim me thikë. Nuk ka nevojë t’i presim shumë hollë. I shtijmë në tigan dhe e ngrejmë zjarrin. Pas pak minutash, çikorja zbutet dhe bëhet një me masën e salçiçeve dhe hudhrës. E shuajmë me filxhanin e verës së bardhë. Presim derisa të avullojë alkooli. Fikim zjarrin.

Brumin e hapim në një plan dërrase, të cilin e spërkasim me miell. E hapim me okllai të trashë si ai i pizza-ve.

Marrim një tavë të rrumbullakët dhe ia lyejmë fundin dhe anësoret me vaj ulliri. Përdorni furçen ose si puna ime me gisht. Shtroni brumin, në mënyrë që anët e tij të varen mbi parete. Hidhni masën e tiganit, por jo me gjithë lëngun që kanë lëshuar. Pasi e hapni masën me kujdes, shtoni përsipër djathin mozzarella të prerë në kubikë. Në fund mbusheni me pluhurin e djathit parmigiano që do i japë kore sipërfaqes. Mblidhjani anësoret, por më parë kalojeni rulin (okllainë) mbi tavë që anësoret e tepërta të bien poshtë.

Futeni në furrë të ventiluar me nxehtësi 200 gradë Celcius për 25-30 minuta (varet nga furra). Lëreni të ftohet. Më pas vendoseni në një pjatancë druri që ta shërbeni.

Kliko ne foto per te bere porosine tende.

Articles You May Like

Gjellë me bathë
Supë me pulë e hudhra
Tavë me bamje
Supë me lëng mishi
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka