Topa djathi me Sallam

Antipasta, Te shpejta

Përbërësit

1 kg sallam
4 gota djathë Cheddar (të copëtuar)
3 gota pluhur pjekës (i përzier, miell, pudër pjekjeje dhe kripë)

Përgatitja

1
Nxehim paraprakisht furrën në 200 gradë C. Në një tas mesatar, përziejmë sallamin, djathin dhe përzierjen për pjekje (miellin, pudrën e pjekjes, kripën).
2
I përziejmë së bashku dhe i japim përzierjes format e topave në madhësinë e arrës.
3
I vendosim topat në një fletë pjekjeje, njëri pas tjetrit. I pjekim për 12 deri në 15 minuta. I shërbejmë të nxehtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *