Tavë me perime të stinës së pranverës

Perime

Përbërësit:

 • 4 kungulleshka
 • 3 patate mesatare
 • 3 karota
 • 2-3 domate
 • 1 filxhan çaji bizele
 • 1 kokërr qepë
 • 2 speca të kuq
 • 2 speca jeshilë
 • 2 degë selino
 • vaj ulliri
 • majdanoz, kopër, dafinë (sipas dëshirës)
 • kripë, piper
 • ujë ose lëng mishi ose perimesh

Përgatitja:  

I presim të gjitha perimet në feta, afërsisht në të njëjtën madhësi. Qepën e skuqim derisa të zverdhet. I vendosim perimet në tavë, shtojmë qepën e skuqur, ujin dhe i lëmë të piqen në furrë.

*PROSTAMID
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/382UDd5
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/2Omum2p
Per Itali porosit ketu :https://bit.ly/38fEEsg
*GOslim & Matcha Slim
Per Greqi porosit ketu : https://bit.ly/2OqGi3o
Per Itali porosit ketu : https://bit.ly/3c9NRDN
Per Shqiperi porosit ketu : https://bit.ly/2O26RME
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/38kJcO6

Articles You May Like

Pica 4 stinet
Supë kremoze me fasule të bardha
Kokteil Mai Tai
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Penne me ton dhe ullinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *