receta shqip

Përbërësit: 1 vezë 2 filxhanë me kos 125 gr miell Gjysëm luge çaji me sodë buke kripë vaj për skuqje sheqer pluhur për spërkatje Përgatitja: Në një tas të madh, rrihni vezën dhe kosin, më pas shtoni dhe pak kripë dhe sodën e bukës. Pasi të keni situr miellin, hidheni dalëngadalë tek tasi, duke e
0 Comments
Përbërësit: Për majanë: 1 bustinë maja të thatë; 150 ml qumësht pak të vakët; 1 lugë gjelle sheqer; Për brumin: 370 gr miell; 75 gr sheqer; 1 bustinë sheqer vaniljeje; 1/3 lugë çaji arrë moskat e grirë; 1/3 lugë çaji kardamom pluhur;  1/3 lugë çaji kanellë; 1 vezë; 150 gr gjalpë në temperaturë ambienti. Për
0 Comments
Përbërësit për 4 persona: 1 lugë gjelle vaj ulliri, 10 gr gjalpë; 2 qepë të mëdha shallots të grira hollë; tre thelpinj hudhër të copëtuara; 350 gr patate të prera në kubikë, kripë dhe piper të freskët të sapobluar; 4 lugë gjelle mascarpone, katër feta bukë të thekur, 30 gr djathë blu kremoz. Përgatitja Nxeheni
0 Comments
Përbërësit 200 gr miell 150 gr sheqer pluhur 150 gr gjalp, në temperaturë ambienti 2 vezë 50 gram kakao e hidhur 8 gr pluhur fryrës për ëmbëlsira Qershi, sa t’ju duket e arsyeshme, me bërthama të hequra Përgatitja Përziejmë mirë derisa të bëhen krem gjalpin dhe sheqerin me rrahësin elektrik Shtojmë dy vezët Shtojmë me
0 Comments
Përbërësit: ½ filxhan me qiqra 1 filxhan me grurë të shtypur 1 filxhan me oriz të bardhë 1 filxhan e ½ sheqer 1/2 filxhan me lajthi të pjekura 1/2 filxhan me stika 1 lugë kafeje vanilje të bluar 3 filxhanë me ujë 1/3 filxhan me rrush të thatë 1/3 filxhan me fis të thatë 1/3
0 Comments
Përbërësit: – 500 g fasule;– 1 copë kofshë mishi të tymosur;– 1 qepë e madhe;– 2 – 3 fletë dafine;– 2 karota;– 2 thelpinj hudhre;– kripë;– piper;– vaj;– miell;– spec të bluar;– majdanoz. Përgatitja: Zhytni në ujë dhe lini të qëndrojnë gjatë natës. Në mëngjes qitni në ujë të ftohtë dhe vloni në temperaturë të
0 Comments
Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra vaj ereza te thata kripë dhe piper i zi Hapat Në një enë rezistuese ndaj zjarrit qitni qepën e grirë, pastaj shtoni pataten e prerë në feta, erëzat dhe vajin dhe që të gjitha përzieni me dorë Pastaj qitni ujë dhe futeni në furrë shporeti
0 Comments
Përbërësit: – 2 lugë të vogla sheqer;– 10 g tharmë të thatë;– 200 g miell të bardhë;– 100 g miell integral;– një lugë e vogël kripë;– 30 ml vaj;– 1 vezë;– 200 ml qumësht të ngrohtë;– 100 g kaçkavall;– 100 g djathë;– 1 të verdhë të vezës. Përgatitja: Ngjisheni brumin nga mielli, qumështi i ngrohtë,
0 Comments
Nëse po mendoni të përgatisni një ëmbëlsirë të thjeshtë dhe të shijshme njëkohësisht, ju sugjerojmë një recetë keku me banane. Nuk ka asgjë të vështirë në përgatitjen e tij ndaj ia vlen të provoni një shije të ëmbël. Përbërësit: -2 banane,-3 vezë,-200 gr miell,-100 gr sheqer,-100 ml vaj ulliri,-125 gr kos,-1 majë lugë kafeje sodë buke,-Pak kripë.
0 Comments
Një sallate me ngjyra dhe shije fantastike. Provoni ta servirni për të afërmit tuaj. Përbërësit:  -6 mandarina,-3 avokado,-120gr salmon i tymosur rukola ose lakërishte (mund të përdorni edhe sallatë jeshile),-piper të zi të sapobluar,-lëngun e 1 limoni Përgatitja: Qërojmë mandarinat dhe i presim horizontalisht në tre pjesë.Ndajmë përgjysmë avokadot, i heqim bërthamën e brendshme, i qërojmë dhe i presim në feta. Në pjatën ku do të servirim
0 Comments
Përbërësit:240g miell60g kakao3 lgj vaj luledielli200ml pana3 vezë170g sheqer1 bustinë vanilje1 bustinë sodëLajthi të pjekura/arra të griraKripëPër kremin:150gr çokollatë e zezë1+1/2 lugë gjellë me gjalpë Përgatitja:Në një tas rrahim me rrahësin elektrik, vezët me sheqerin për 2-3 minuta. Shtojmë panën, vajin dhe i përziejmë.Shtojmë miellin, kakaon, sodën, kripën, vaniljen dhe në fund lajthitë.E hedhim brumin
0 Comments
Përbërësit:80g gjalpë180 gr miellSodë për ëmbëlsira1/3 lugë kafeje kripë150 gr sheqer1 vezë130 ml qumësht1 bustinë vanilje250-300 gr luleshtrydhe Përgatitja:Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 180°.Në një tas, rrahim gjalpin dhe sheqerin me rrahësin elektrik për tre minuta. Shtojmë vezën dhe më pas qumështin pa e fikur rrahësin elektrik.Hedhim kripën dhe vaniljen, ulim shpejtësinë e rrahësit dhe
0 Comments
Pa dyshim jahnia shqiptare është ndër pjatat më të shijshme, të cilën amvisat kujdesen ta përgatisin përherë në familjet e tyre. Dikur ishte pjata e parë me të cilën, nënat dhe gjyshet mirëprisnin miqtë në tryezat e shtruara plot për dreka apo darka. Kjo pjatë tipike shqiptare, e trashëguar me mjeshtëri brez pas brezi sjell
0 Comments
Përsheshi me pulë është ndër gatimet më speciale të kuzhinës tradicionale shqiptare. I përgatitur me kulaç shtëpie apo bukë misri ai shijon në mënyrë fantastike dhe mbetet përherë ndër pjatat më të veçanta që mbush tryezat e shqiptarëve në raste festash e gëzimesh familjare. Përgatitja e Përsheshit me Pulë dhe Bukë Misri Përbërësit 1 pulë
0 Comments