gatime durresi

Përbërësit për 4 persona: 300 gr makarona të vogla ½ l qumësht 250 gr djathë kaçkavall të grirë 1 qepë të prerë hollë 200 gr. spinaq të zier 40 gr. gjalpë 40 gr. miell 1 lugë vaj ulliri 6 feta proshutë e pjekur Hako 2 lugë majdanoz 30 gr djathë të grirë Përgatitja:  Zieni makaronat
0 Comments
Përbërësit: ½ e filxhanit sheqer të kaftë ½ e filxhanit ketchup 700 gram mish të bluar ¾ e filxhanit, qumësht 2 vezë 1 ½ e lugës së cajit, kripë ¼ e lugës së cajit piper të zit ë bluar 1 qepë të vogël, të grirë ¼ e lugës së cajit gjingjer të bluar ¾ e
0 Comments
Përbërësit: 1 petë sfoliat (e gjeni në markete) 1.5 litër qumësht 50 gr gjalpë 2 kokrra veze 1 ½ filxhan niseshte 1 ½ filxhan sheqer Përgatitja: Gatimeshqiptare.com ju udhëzon që të lyeni një tavë me pak gjalpë në të gjithë sipërfaqen e saj dhe shtroni petën sfoliat duke bërë disa vrima në hapësirën e saj përmes
0 Comments
Përbërësit : ½ kg miell 200 gr kos Gjysmë luge kafeje me sodë buke Kripë Për mbushjen: 300 gr mish i grirë 1 kokërr qepë 1 kokërr domate e bërë 1 karrotë Piper i zi kripë Përgatitja : Në një tas të madh hidhni miellin dhe hapni një gropë në mes. Shtoni aty kosin, hidhni kripën si
0 Comments
Përbërësit: 300 gr biftek 2 patëllxhanë 100 gr djathë kaçkavall 2 domate 2 lugë gjelle miell Piper i zi Vaj ulliri Kripë 2-3 Gjethe dafine Përgatitja: Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete si fillim rrihni biftekun si zakonisht. Lyejeni me kripë dhe piper nga të dyja anët dhe kalojeni në një pjatë me
0 Comments
Përbërësit: 700 gr mish qengji i freskët (ose mish pule) 150 gramë gjalpë 4 kokrra vezë të freskëta 1200 ml kos i freskët 3 lugë gjelle miell Një filxhan i vogël kafeje me oriz Kripë Piper Përgatitja e Mishit: Si fillim bëjmë gati mishin. E pastrojmë mirë me ujë të bollshëm dhe e vendosim të
0 Comments
Përbërësit: 3 vezë 1 filxhan çaji kos 1 e 1/2 filxhan çaj sheqer 1 filxhan kafe qumësht 1 filxhan vaj bimor 4-5 filxhan çaji miell 1 pako pluhur pjekës 100 gr rrush I thatë lëngu i një portokalli 1 lugë çaji lëkurë portokalli 1-2 mollë 1 lugë çaji sheqer 1/2  lugë kafeje kanellë Tepsi 26
0 Comments
Përbërësit: 2kg speca të kuq kapi 1 gotë uji me lëng limoni 2 gota uji me uthull të bardhë 1 gotë uji me vaj ulliri 2 thelpinj hudhra 1 lugë e gjysmë çaji me kripë 3 kavanoza qelqi Përgatitja: Nëse doni që turshitë t’i ruani për një kohë të gjatë atëherë duhet të nisni me
0 Comments
Perberesit dhe Pergatitja: (Përbërësit për 4-5 persona) 500 gr gjizë me kripë 4-5 thelpinj hudhra të shtypura 2-3 lugë gjelle me gjalpë të freskët  Piper i zi Spec djegës (sipas dëshirës) Si fillim, parangrohni furrën në temperaturë maksimale 200 gradë celcius. Hidhni gjalpin në një tigan, vendoseni në zjarr dhe lëreni të shkrijë, shtoni aty
0 Comments
Përbërësit: 500 gr makarona 600 gr spinaq 500 gr kos 1 filxhan çaji qumësht ½ filxhan çaji vaj 3-4 vezë 1 ls koncentrat 100 gr djathë Kripë, Piper i zi Përgatitja: Si fillim vendosim makarona që të ziejnë pak në ujë me kripë sa të zbuten. Më pas kalojini ato në një tavë dhe hapini
0 Comments
Lazanja me mish pule, erëza dhe krem djathi ! Një arsye tjetër përse kjo recetë rekomandohet për amvisat është se nuk ka shumë mund dhe nuk ha shumë kohë. Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj ulliri 2 fileto pule të prera në copa 1 qepë të grirë hollë 1 thelb hudhër të prerë hollë Gjysmë luge
0 Comments
Përbërësit: 450 gr brokoli 60 ml vaj ulliri 1 lugë gjelle uthull molle 6 thelpinj hudhër 1 lugë çaji kripë Piper i zi ose i kuq Përgatitja: Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete fillimisht të ndizni furrën në temperaturën 200-230 gradë C. Më pas vazhdoni me larjen dhe prerjen e brokolit në pjesë
0 Comments
Përbërësit e byrekut me qumësht : Racionet: 4 ose 5 veta 3 filxhanë çaji miell, 2 kokrra vezë 1 pako gjalpë ose vaj ulliri ¾ liter qumësht 1 filxhan çaji niseshte pak kripë Udhëzimet : Si fillim duhen përgatitur petët e byrekut. Në ditët e sotme mund të përdorni edhe petë të gatshme, por e
0 Comments