Supë me spinaq

Supa

Përbërësit

Lëng pule

1 kg spinaq

1 qepë

3 qepë të njoma

1 limon

1 lugë kos

1 lugë gjalpë

100 ml vaj ulliri

1 tufë kopër

Arrë moskat

Kripë

Piper

Udhëzimet

1.Lajmë mirë spinaqin, ndajmë me duar gjethet në disa pjesë dhe i lëmë të kullojnë.

2.Presim në kube qepët dhe grijmë hollë koprën.

3.Në një tenxhere vendosim vaj ulliri dhe gjalpë. Shtojmë qepën dhe e skuqim për pak minuta. Sa pa marrë ngjyrë ende, shtojmë spinaqin. E mbyllim tenxheren me kapak, derisa spinaqi të nxjerrë lëngjet.

4.Shtojmë një sasi mesatare të lëngut të pulës, duke qenë se një pjesë lëngu është nxjerrë nga spinaqi.

5.Shtojmë kosin, limonin dhe koprën. I lëmë të ziejnë për 20 minuta dhe më pas e kalojmë në multi.

VARCOSIN
*Dergesa ne Shqiperi dhe Kosove brenda 24 oreve.
Porosit ketu per Shqiperi : https://bit.ly/3k5rOll
Porosit ketu per Kosove : https://bit.ly/2Zz7AXB

Articles You May Like

Tortë e ftohtë me kos dhe fruta
Supë me pulë e hudhra
Gjellë me bathë
Reçel me boronica
Akullore me qumësht

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *