Supë me Koçkulla

Per femije, Supa, Vegjetariane

 

Përbërësit
  • 250 gr koçkulla
  • 500 ml ujë
  • spec i kuq
  • spec jeshil
  • 1 kokërr domate (të madhe)
  • 1 thelpi hudhër
  • 50 ml vaj ulliri
  • kripë
  • piper
Përgatitja
1
Ziejmë koçkullat për 5 minuta dhe ua derdhim ujin e parë.
2
I kthejmë sërish në enë, i mbushim me ujë dhe i lëmë të marrin një valë.
3
Shtojmë perimet e prera, hudhrën, vajin e ullirit kripën dhe piperin dhe e lemë supën të ziejë deri sa të trashet lëngu dhe përbërësit të jenë lidhur me njëri-tjetrin. Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *