Supë me karota dhe thjerrëza

Perime, Supa

Përbërësit:

  • 1 litër lëng perimesh
  • 190 gram thjerrëza
  • 1 qepë
  • 3 karota
  • 1 shkop selino
  • 1 lugë çaji koriandër
  • Piper i kuq
  • Xhenxhefil pluhur
  • Kripë

Përgatitja:

Shtoni thjerrëzat, qepën, selinon dhe karotat e grira në një tenxhere mesatare. Hidhni më pas lëngun e perimeve dhe vendosini në zjarr të ziejnë.
Rregullojini me koriandrën, piperin e kuq, pluhurin e xhenxhefilit dhe pak kripë.
Mbulojini me kapak dhe lërini të ziejnë derisa të zbuten. Servireni supën të ngrohtë.

Articles You May Like

Supë me pulë e hudhra
Reçel me boronica
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Supë me lëng mishi
Akullore me kakao

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *