Supë krem pule

Supa

Përbërësit e supës:

  • 200 g pule 
  • pure patatesh 
  •  pana kuzhine 
  • gjalpë 
  • vaj ulliri 
  • majdanoz 
  • limon 
  • koncentrat pule

Përgatitja:

Në një tigan ku kemi hedhur vajin e ullirit e gjalpin, skuqim në të pulën e prerë në copa. Shtojmë në të ujë me koncentratin e pulës dhe e lëmë të ziejë për disa minuta.

Në fund shtojmë purenë e patates dhe panën. Supa është gati, në fund i hedhim majdanoz.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD