Supë dimri

Supa

Përbërësit për këtë supë:

  • 1 tufë brokoli
  • 1/2 lakër e bardhë
  • 2 karota,
  • 100 ml pana 
  • 2-3 lugë djathë gorgonzola
  • erëza të ndryshme të grira,
  • 2 lugë vaj
  • 1 kub vegeta

Përgatitja:

I presim perimet dhe i kaurdisim me vaj në zjarr të mesëm. U shtojmë ujë dhe vedeta dhe i lëmë të ziejnë. Kur të jenë gati u shtojmë panën dhe gorgonzolën dhe e përziejmë derisa të shkrihet plotësisht djathi. I bëjmë të gjitha krem me mikser dhe i servirim me erëzat e grira. Nëse dëshironi mund t’i shtoni copëza buke të kaurdisura në tigan me pak gjalpë.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD
*Diatea
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3s90hSA
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Tavë me domate dhe kunguj
Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi