Smoothie me Kokos dhe Boronica

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
1 1/2 filxhan boronica (të freskëta)
1/2 filxhan qumësht kokosi (jo i ëmbël)
1 lugë gjelle nenexhik (të freskët)
1 lugë çaji lëng lime (e freskët)
1 lugë çaji mjaltë

Përgatitja
1
Për përgatitjen e këtij lëngu, si fillim bëni në formë pureje boronicat.
2
Më pas hidhni në një blender purenë e boronicave, qumështin e kokosit, nenexhikun, lëng lime, mjaltin dhe 1 gotë akull.
3
Trazojini ato me blenderin deri në momentin që të përftoni një lëng të trashë.
4
Shërbejeni lëngun dhe nëse dëshironi mund t’i shtoni lëng lime dhe mjaltë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *