Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi

Shendeti & Keshilla, Te shpejta

Çfarë është qumështi i kondensuar :

Qumështi i kondensuar vjen nga qumështi i lopës që ka humbur pjesën më të madhe të përmbajtjes ujore.

Më pas pjesës së mbetur i shtohet sheqer.

Ky qumësht përdoret gjerësisht në ëmbëlsira të ndryshme.

Si të përgatisni qumështin e kondensuar :

Zierja e qumështit me sheqer në një temperaturë të ulët dhe të kontrolluar do të prodhojë një shurup të trashë qumështi.

Në momentin që ai ftohet, qumështi trashet dhe është gati për përdorim.

Atë mund ta ruani në frigorifer dhe ta mbani për javë të tëra.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Përbërësit :

450 ml qumësht me yndyrë të plotë

140 gramë sheqer të bardhë.

Përgatitja :

Hidhni qumështin dhe sheqerin në një tenxhere të vogël.  Lërini të ngrohen në një temperaturë të ulët deri sa sheqeri të shkrihet.

Më pas rriteni temperaturën në një nivel mesatar.

Kur masa e qumështit të marrë valë mos e përzieni sepse përndryshe do të kristalizohet.

Lëreni të ziejë ngadalë për 35-40 minuta ose deri sa qumështi të marrë një ngjyrë më të errët që anon nga grija.

Në këtë pikë, sasia e qumështit do të jetë përgjysmuar dhe do të jetë trashur.

Ju mund të vëreni formimin e një shkume në sipërfaqe, të cilën mund ta hiqni duke përdorur një lugë druri.

Më pas, hiqeni nga zjarri dhe hidheni në një kavanoz qelqi. Prisni deri sa qumështi të jetë ftohur tërësisht përpara se të vendosni kapakun.

Kini parasysh që pas disa orësh, qumështi mund të trashet ndjeshëm.

Qumështi i kondensuar i përgatitur sipas metodës së mësipërme mund të përdoret për 6 muaj.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Pica 4 stinet
Kokteil Mai Tai
Supë kremoze me fasule të bardha
Penne me ton dhe ullinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *