Si të përgatisni djathin e dhisë në shtëpi

Shendeti & Keshilla

Përbërësit :

1 litër me qumësht dhie

4 lugë gjelle me lëng limoni

Përgatitja :

Sigurisht që djathin e dhisë mund ta përgatisni edhe me mullëz, por AgroWeb.org ju tregon një mënyrë të thjeshtë të përgatitjes.

Në një tenxhere vendosni për të zier qumështin e freskët të pa pasterizuar të dhisë.

Pasi të ketë valuar hiqeni na zjarri dhe shtoni aty sasinë e këshilluar në recetë për lëngun e limonit.

Nëse dëshironi mund ta zëvendësoni lëngun e limonit edhe me uthull molle apo rrushi të bardhë.

Përzjejeni me një garuzhde apo lugë druri disa herë, kështu do të përshpejtoni përthithjen e limonit.

Vendoseni në zjarr të ngadaltë dhe lëreni të valojë derisa të shihni që qumështi është prerë.

Kullojeni qumështin në një copë nape, dhe hirrën e mbetur mund ta përdorni për të përgatitur shëllirën e djathit.

Napën mblidheni mirë dhe lëreni të kullojë plotësisht.

Një proces i tillë do të kërkojë rreth 3-4 orë.

Pasi të ketë kulluar i gjithë uji, djathi do të jetë gati.

Duke qenë se ky djathë nuk përmban kripë është ideal edhe për fëmijët apo për personat që vuajnë nga tensioni i lartë.

Kështu ruhet edhe shija e plotë dhe unike e djathit të shëndetshëm të dhisë.

Megjithatë nëse preferonirecetës mund t’i shtoni edhe kripë në momentin që shtoni lëngun e limonit, 1 lugë gjelle për 1 litër qumësht.

*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZUjziv
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3q0MYSP
*MatchaSlim & GOslim
Per Greqi porosit ketu : https://bit.ly/3rKQUst
Per Itali porosit ketu : https://bit.ly/2OV4XNW
Per Gjermani porosit ketu : https://bit.ly/2Q4C0Qd
Per Shqiperi porosit ketu : https://bit.ly/30H89PK
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3rLhNwE

Articles You May Like

Omletë me spinaq domate dhe djathë
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Oriz me midhje dhe perime
Reçel me boronica
Hallvë me arra dhe lëng portokalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *