Sarma Gjirokastre

Pjata kryesore, Vegjetariane

Përbërësit
gjysmë kg oriz
2 kokrra vezë
erëza
1 dorë qepë e njomë
gjethe rrushi

Përgatitja
1
Si fillim ziejmë pak gjethet e rrushit derisa të marrin një valë dhe më pas i kullojmë.
2
Vazhdojmë procedurën duke zier pak orizin.
3
E hedhim në tas.
4
Vrasim me duar erëzat dhe qepën me pak kripë dhe i shtojmë tek orizi bashkë me përbërësit e tjerë.
5
Hedhim pak vaj tek kjo masë dhe e lemë.
6
Marrim gjethet e rrushit që i mpeksim me këtë përbërje.
7
I vemë në tenxhere të ziejnë dhe i servirim në pjatë.

Articles You May Like

Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi
Petulla të mbushura me krem
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Supë me mish të grirë, perime dhe kos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *