Sanduiç me vezë dhe proshutë

Receta per femije

Perberesit:

4 vezë në temperaturë dhome
4 lugë gjelle majonezë
2 thelpi hudhra
4 feta bukë
Pak rukola të freskët
1 domate me madhësi mesatare të prerë feta-feta
Pak kripë dhe piper
4 feta proshutë të tymosur

Pergatitja:

  1. Në një tigan që nuk ngjit skuqni një vezë me pak kripë e piper.
  2. Në një tas kombinoni majonezën me hudhrat.
  3. Me këtë salcë lyeni fetat e bukës.
  4. I shtoni sipër gjethet e rukolës, fetat e domates, proshutën dhe në fund vezën.
  5. Sanduiçi është gati. Ju bëftë mirë te gjitheve!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *