Sanduiç me Salcë pesto dhe Vezë

Brumera, Te shpejta

Përbërësit
1 bukë (bagetë franceze)
1 lugë gjelle pesto (salcë)
1 lugë gjelle majonezë
1 vezë (e madhe, e zier mirë)
spec i kuq (në copa, opsionale)

Përgatitja
1
Duke përdorur një thikë me dhëmbëza, ndajeni bagetën në gjysmë për së gjati. Kalojeni në toster nëse dëshironi (rekomandohet nëse bageta nuk është e freskët).
2
Përzieni peston dhe majonezën së bashku në një tas të vogël dhe lyeni bagetën me të.
3
Prijeni vezën në sa feta të dëshironi, por pa e thërrmuar dhe vërini sipër njërës gjysmë të bagetës.
4
Hidhni sipër specin e kuq. Mbylleni me gjysmën tjetër dhe shërbejeni.

Articles You May Like

MERLUC ME SALCË DOMATE
LEVREK I PJEKUR ME PATATE
Jambalaya – Gatime Deti
Sallate me oktapod
Paella Spanjolle me fruta deti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *