Salmon i pjekur në furrë me erëza

Gatime Deti

Përbërësit :

2 fileto salmoni

1 tufë majdanoz

Gjysmë limoni

Kripë

Piper i zi

Vaj ulliri

Përgatitja :

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete gjithnjë peshkun ta zgjidhni sa më të freskët për shije më të mirë.

Marinoni fileton e salmonit duke e lyer me kripë dhe piper nga të gjitha anët.
Më pas hidhini sipër majdanoz të freskët dhe vendoseni në një tavë të shtruar me letër kuzhine. 

Sipër dhe poshtë vendosini nga një fetë limon dhe shtoni po aty pak vaj ulliri.

Para se ta piqni mbështilleni me letër pjekje të mbyllur nga të gjitha anët në formën e një karameleje, duke krijuar hapësirë në mes.

Në këtë mënyrë salmoni juaj do të qëndrojë i butë edhe pas pjekjes.

Futeni të piqet në temperaturën 180 gradë për 25 minuta.

Kur të jetë gati hiqni me kujdes letrën e pjekjes dhe shërbejeni bashkë me lëngun e tij dhe erëzat.

*VARCOSIN- Shpetimi ndaj variceve
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZUjziv
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3q0MYSP
*PROSTAMID
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/382UDd5
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/2Omum2p
Per Itali porosit ketu :https://bit.ly/38fEEsg

Articles You May Like

Akullore me kakao
Akullore me qumësht
Byrek me patëllxhanë dhe djathë
Supë me pulë e hudhra
Gjellë me bathë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *