Salmon i pjekur me Portokall

Kalorike, Pjata kryesore

Përbërësit
  • portokall (të prerë në feta rrumbullake)
  • qepë (e prerë në feta të holla)
  • 1 e gjysmë lugë gjelle vaj ulliri
  • filetë salmoni
  • 1 lugë gjelle erëza (kokrra, me lëkurë limoni dhe kokrra piperi të zi, ose të tjera sipas shijes)
  • 1 e gjysmë lugë çaji pluhur hudhre
  • 1 lugë gjelle majdanoz (i thatë)
  • 1 e gjysmë lugë gjelle lëng limoni
  • 1/2 filxhan lëng portokalli
  • 1 lugë gjelle mjaltë
Përgatitja
1
Nxehim paraprakisht furrën në 200 gradë C. Në një tas të vogël ose filxhan, përziejmë së bashku erëzat e limonit dhe piperit, pluhurin e hudhrës dhe majdanozin e thatë.
2
I vendosim fetat e një portokalli në një shtresë të vetme në fund të një pjate pjekjeje. Vendosim një shtresë me feta qepe mbi portokall. Spërkasim me pak vaj ulliri dhe me gjysmën e përzierjes së erëzave.
3
Vendosim pjatën e përgatitur në furrën e nxehur që më parë dhe e pjekim për rreth 25 minuta, ose derisa qepët të marrin ngjyrë kafe dhe të zbuten. E heqim pjatën nga furra dhe rritim temperaturën në 220 gradë C.
4
Shtyjmë fetat e qepës dhe të portokallit në buzët e jashtme të pjatës së pjekjes dhe vendosim filetot e salmonit në qendër. Sezonojmë me gjysmën e mbetur të përzierjes së erëzave.
5
Trazojmë së bashku lëngun e portokallit, lëngun e limonit dhe mjaltin në një tas të vogël. E hedhim në mënyrë të barabartë mbi salmon.
6
I pjekim në furrën e nxehur që më parë për 12 deri në 15 minuta ose derisa salmoni të bëhet i errët në qendër.
7
Heqim filetot në pjatën ku do t’i shërbejmë dhe i hedhim portokallin e pjekur. Zbukurojmë filetot me qepë të pjekura dhe feta portokalli të freskët.

Articles You May Like

Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Petanik me pulë
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Tavë me domate dhe kunguj
Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *