Sallatë verore me Avokado

Perime, Sallata, Te shpejta

Përbërësit
2 domate
2 kastravec
1 avokado
3 qepë e njomë
vaj ulliri
1 lime
gjethe menteje
kripë

Përgatitja
1
I prisni në kubikë të gjithë përbërësit dhe hidhini në një tas bashkë me gjethet e mentes.
2
Në një tas tjetër të thellë hidhni lëngun e limës, kripën dhe vajin e ullirit dhe rrihini fort derisa të krijoni një dressing të lidhur.
3
Shtoni dressing mbi sallatë dhe shërbejeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *