Sallatë me Patate dhe Turshi

Perime, Sallata

Përbërësit
5 patate
3 vezë
1 filxhan selino (të copëtuar)
1/2 filxhan qepë (të copëtuara)
1/2 filxhan perime turshi
1/4 lugë çaji kripë hudhre
1/4 lugë çaji kripë (e përzier me selino)
1 lugë gjelle mustardë (e përgatitur)
1/4 filxhan majonezë
piper i zi

Përgatitja
1
Vendosim në zjarr një tenxhere të madhe me ujë të kripur derisa të vlojë. Shtojmë patatet dhe i gatuajmë derisa të zbuten, por të jenë ende të forta, për rreth 15 minuta. I kullojmë, i lemë të ftohen, i qërojmë dhe i presim.
2
Vendosim vezët në një tigan dhe i mbulojmë me ujë të ftohtë. E lemë ujin të vlojë. I mbulojmë dhe i heqim nga nxehtësia.
3
I lemë vezët të qëndrojnë në ujë të nxehtë për 10 deri në 12 minuta. I heqim nga uji i nxehtë, i lemë të ftohen, i heqim lëvoren dhe i ndajmë në copa.
4
Në një tas të madh, përziejmë patatet, vezët, selinonë, qepët, turshitë, kripën hudhër, kripën selino, mustardën, piperin dhe majonezën. I përziejmë mirë dhe i fusim në frigorifer derisa të ftohen.

Articles You May Like

Pastiço me kos
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Petulla të mbushura me krem
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Mish me spinaq dhe oriz në furrë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *