Sallatë me panxhar, mollë dhe arra

Perime, Sallata, Te shpejta

Përbërësit
1 kokërr panxhar
1 kokërr mollë
1/2 kg arra
4 lugë gjelle majonezë
1 theb hudhër
pak kripë
pak limon

Përgatitja
1
E presim panxharin dhe mollën në feta të holla. I shtojmë hudhrën dhe pak limon. I përziejmë mirë që të marrin shijen e limonit.
2
Shtojmë majonezën dhe arrat. I përziejmë të gjithë së bashku dhe sallata është gati. Nuk të merr shumë kohë dhe është shumë e shijshme.

Articles You May Like

Shishqebap shtëpie
Fileto peshku të fërguar në tigan
Petulla të fshira me mjaltë dhe arra
Tullumba me sheqer dhe kanellë
Patate furre me limon dhe rozmarinë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *