Sallatë me panxhar, mollë dhe arra

Perime, Sallata, Te shpejta

Përbërësit
1 kokërr panxhar
1 kokërr mollë
1/2 kg arra
4 lugë gjelle majonezë
1 theb hudhër
pak kripë
pak limon

Përgatitja
1
E presim panxharin dhe mollën në feta të holla. I shtojmë hudhrën dhe pak limon. I përziejmë mirë që të marrin shijen e limonit.
2
Shtojmë majonezën dhe arrat. I përziejmë të gjithë së bashku dhe sallata është gati. Nuk të merr shumë kohë dhe është shumë e shijshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *